Old Fitzgerald's 1849 Bourbon

Old Filtzgerald’s 1849 Kentucky Straight Bourbon Whiskey
Old Filtzgerald’s 1849
Kentucky Straight
Bourbon Whiskey
Wklęsłe dno szerokiej grubej butelki zakończonej wąską szyjką. Plastikowa zakrętka mogłaby sugerować kulkowy dozownik. Niestety to tylko pozoryOld Filtzgerald’s 1849 i oto zaskoczenie.

Na tym jednak kończą się rozczarowania. Wlewamy do szklaneczki

Aromat prawie żaden. Głębszy wdech i zaskakuje delikatność kojarząca się z wanilią. Czas na pierwszy łyk. Lekkość zostaje potwierdzona. Subtelny, niezwykle przyjemny smak.

Old Filtzgerald’s 1849 to pierwszy bourbon z serii Kentucky Straight Bourbon Whiskey, w którym poczułem tak wyraźnie smak karmelu.

Dzięki słodkości jaką mają w sobie bourbony stały się dla mnie najlepszą odmianą whisky. Old Filtzgerald’s 1849 zaliczam do trunków o najwyższym stopniu tej cechy. Na pewno można mówić o wyjątkowości.

Wracając do wizualnej części to przednia etykieta nie posiada zbytnich rys marketingowych. Zbyt wiele tam tekstów. Podobnie jak na odwrocie.

Obie naklejki wykonane są w kolorystyce nadającej butelce Old Filtzgerald’s 1849 szlifu starości. Mnie akurat ten wygląd przyciągnął i ani myślę o jakimś rozczarowaniu. Przeciwnie, cieszę się, że jest już w mojej kolekcji.
___
Alkohol szkodzi zdrowiu
Tekst archiwalny z 23.09.2011

Komentarze

Popularne posty