Clarke’s Westpoint Bourbon

Clarke’s Westpoint
Clarke’s Westpoint
Jedna z raczkujących na polskim rynku sieci marketów kieruje się zasadą dużych zamówień od dostawców. Gwarancją jest niska cena za dobrą jakość. Za taki uchodzić ma również bourbon Clarke’s Westpoint.

Na tylnej etykiecie zamieszczono informacje o nadzorze rządu stanu Kentucky przy jego destylacji i dojrzewaniu. Butelka o pojemności 0,7 litra o charakterystycznym dla tego typu trunku kształcie. Czterościenna o zaokrąglonych krawędziach zakończona smukłą szyjką. Biała etykietka z pozłacanym orłem, nad którym umieszczono czerwony napis Bourbon whiskey.

Odkąd moje nozdrza zetknęły się z zapachem Gold Barrel trunki z tej klasy cenowej traktuje z lekką dozą nieufności. Jak się okazuje niepotrzebnie. Przytoczony tekst z tylnej ścianki Clarke’s Westpoint pozwala zawierzyć, że nie jest źle. Zupełnie charakterystyczny zapach bourbona.

Wlany do szklanki z chwilą zbliżenia do ust jakby zanikał. Szybko ulatuje czterdziestoprocentowa moc ustępując miejsca słodkości, za którą jedni kochają, a inni nie lubią alkoholi sygnowanych Kentucky Straight Bourbon Whiskey. Na koniec Clarke’s Westpoint pozostawia coś charakterystycznego od siebie. Karmelowy posmak, w końcówce nabiera wiśniowych odcieni.

Brakuje charakteru, silnych rysów, jednak za cenę jaką jest oferowany dystansuje scotch whisky o podobnej wartości. Ze względu na sposób dystrybucji klasyfikuje się do miana ciekawostek na miarę Joe Garrett.
___
Alkohol szkodzi zdrowiu
Tekst archiwalny z 29.10.2011 r.

Popularne posty

Obraz

Joe Garrett Bourbon