Jack Daniel's Tennessee Fire

Jack Daniel's Tennessee Fire
Jack Daniel's
Tennessee Fire

Na dwunastej butelce z serii Scenes From Lynchburg widnieje pojazd strażacki. W trakcie zwiedzania Jack Daniel’s Distillery w Lynchburgu ów pojazd strażacki można zobaczyć na własne oczy. Przewodnik oprowadzający grupę zwiedzających to niezwykłe miejscu opowiada jak ważną rolę pełni straż pożarna na terenie destylarrnii.

Wysokie stężenie alkoholu, a do tego wypalany na otwartej przestrzeni węgiel z drzewa klonowego przez którym później filtrowana jest whiskey Jack Daniel’s, to wystarczające dowody by zrozumieć, że z ogniem nie ma być tutaj żartów.

Czy Jack Daniel’s Tennessee Fire był tworzony z myślą o strażakach? Gadżety promocyjne w postaci hydrantu świadczyć mogą o tym, że skojarzenia powinny być oczywiste. Czas pokazał, że ognisty likier żyje swoim całkiem udanym życiem.


Hydrant Jack Daniel's Tennessee Fire
Hydrant Jack Daniel's Tennessee Fire

Zalecane by podawać go zmrożone gow postaci shota. Początkowa słodycz ma delikatny pieprzno pikantny finisz. Jakby na dnie osiadła zmielona chilli. To zasługa cynamonu. A wszystko to z charakterystycznym posmakiem Jack Daniel’s Old No.7.

Jack Daniel’s Distillery w Lynchburgu
Jack Daniel’s Distillery w Lynchburgu

Jack Daniel’s Fire nadaje się do ograniczonej konsumpcji. Osobiście preferuje nie więcej niż dwa kieliszki, shoty. Duże prawdopodobieństwo, że przyczyna tkwi w mimo wszystko nadmiernej słodkości ognistego likieru.

Jack Daniel’s Distillery Fire Brigade
Jack Daniel’s Distillery Fire Brigade

Pierwszy mój kontakt z czerwonym Jackiem Danielsem był w Broadway Brewhouse w Nashville. Miejsce, czas i klimat mają znaczenie w takich chwilach. Podany w szklanice jak zwykła whiskey dał się od razu polubić. Wracam okazyjnie do niego za każdym razem przywołując miłe wspomnienia.

Jack Daniel’s Distillery Fire Brigade
Jack Daniel’s Distillery Fire Brigade

Świat polubił likiery na bazie Tennesssee Whiskey. Na bieżąco uzupełniane zapasy na sklepowych półkach miodowego Jack Daniel’s Honey, jabłkowego Jack Daniel’s Apple i ognistego Jack Daniel’s Tennessee Fire świadczą o ich wielkiej i nie słabnącej popularności. Ważne, że stanowią równie wysoką jakość co standardowe szlagiery destylarni Jack Daniel’s z Lynchburga.

Jack Daniel’s Scenes From Lynchburg No.12 Fire Brigade

___
Zdjęcia z Jack Daniel’s Distillery w Lynchburgu: źródło własne

Popularne posty