Jack Daniel's No. 7 Legacy Edition 3

Jack Daniel's No. 7 Legacy Edition 3
Jack Daniel's No. 7
Legacy Edition 3
Premiera trzeciej butelki z serii Jack Daniel's No. 7 Legacy odbyła się we wrześniu 2020 roku. Kolejna etykieta nawiązująca do starych czasów z okresu przed prohibicji. Choć przyświeca jej złociste tło to wydaje się bardziej stonowana od swych poprzedniczek, a szczególnie od pierwszej z nich, która swą zielenią przyciągała oko z półki sklepowej. Spokojnego tonu Jack Daniel's No. 7 Legacy Edition 3 nadają jej niebieskie i białe ozdobniki, z kolejnym, odmiennym od dzisiejszego logo destylarni.

Choć widok każdej butelki Jack Daniel’s Old No.7 przywołuje pozytywne odczucia. Wiele z nich kryje za sobą wyjątkową historie. Ta związana z No. 7 Legacy Edition 3 skłaniać będzie raczej do nostalgii. Tuż przed premierą, na początku września, zakończenie swojej kariery jako master distiller ogłosił Jeff Arnett. To najważniejsze w destylarni stanowisko piastował od 12 lat.

Jako mistrz destylacji, Jeff Arnett był odpowiedzialny za całość produkcji whisky w Lynchburg w stanie Tennessee. Wcześniej nadzorował kontrolę jakości i program Jack Daniel's Single Barrel. Przez cały swój czas w gorzelni pracował na różnych stanowiskach, w tym w magazynowaniu, dojrzewaniu, destylacji, zarządzaniu rozpuszczaniem węgla drzewnego, jakości beczek i butelkowaniu, i cieszył się długą kadencją w panelu Master Tasters.

Jeff Arnett Master Destilleries Jack Daniel's
Jeff Arnett w galerii Mistrzów Destylacji obok Jack Daniel'sa

Jego know-how w połączeniu z wielką charyzmą i talentem jako wytwórcy whiskey przyczyniło się do powstania licznych innowacji w destylarni Jack Daniel Distillery. Wprowadził super-premium Tennessee whiskey Sinatra Select, Single Barrel Barrel Proof, Single Barrel Heritage Barrel oraz limitowana seria Tennessee Tasters.

Dzięki Jefoowi Arnettowi na rynku pojawiło się również kilka whiskey smakowych, w tym Jack Daniel’s Tennessee Honey, Tennessee Fire i Tennessee Apple. Swoją wiedzą i doświadczeniem przysłużył się również w stworzeniu Jack Daniel's Tennessee Rye, pierwszego nowego rachunku zbożowego z destylarni Jack Daniel Distillery od czasów prohibicji.

Jeff Arnett podróżował również po świecie, aby podzielić się historią Jacka Daniel'sa i popijać whiskey zarówno ze starymi, jak i nowymi przyjaciółmi. Gościł również na niezapomnianej imprezie z okazji 150 lecia destylarni Jack Daniel’s.

Popularne posty

Obraz

Joe Garrett Bourbon